Forum Space Elite
Szpieg galaktyczny - Wersja do druku

+- Forum Space Elite (https://forum.space-elite.ovh)
+-- Dział: Pomoc (https://forum.space-elite.ovh/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Dział: Pomysły i propozycje (https://forum.space-elite.ovh/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Szpieg galaktyczny (/showthread.php?tid=40)

Strony: 1 2 3 4


Szpieg galaktyczny - TAriel - 20-12-2014

Szpieg galaktyczny (SG) jest fajnym dodatkiem ale IMHO za bardzo ułatwia zadanie. Proponuję go pozostawić ale zmienić jego formułę w taki sposób aby pokazywał 50% planet jednoczenie nie pokazując planety głównej, kolonii i GSB.
Oczywiście powyższe miałoby zastosowanie przy warunku, że gracz posiada co najmniej 3 planety (wtedy pokazywana byłaby 1 planeta a przy posiadanych 4-rech SG pokazałby 2 planety).
Aby też uniknąć losowości pokazywania i męczenia mechanizmu SG to każda planeta ma numer ustawiany w konfiguracji, który można wykorzystać do określenia tych, które mają być pokazywane przez SG. W ten sposób gracz określając kolejność planet miałby tez wpływ co pokaże SG. Myślę, że to rozwiązanie winno satysfakcjonować zwolenników i przeciwników SG.


RE: Szpieg galaktyczny - Optimus - 20-12-2014

Podoba mi się pomysł. Myślę że takie zastosowanie tego pomysłu sprawiło by że miało by to ręce i nogi Big Grin
Za ten pomysł przyznaje 20PP


RE: Szpieg galaktyczny - SUICIDE - 08-01-2015

proponuję go na razie wyłączyć do momentu wdrążenia odpowiedniego systemu.
Bo jesteśmy jak na tacy wystawieni.

Co do obecnego systemu Szpiega.
Nie trzeba szukać przeciwnika aby go znaleźć, wystarczy wklepać jego nick i wszystkie współrzędne są podane jak na tacy.
Co za tym idzie?
-Nie ma sensu przenosić planet, ponieważ ile byś ich nie miał agresor wie gdzie one wszystkie się znajdują.


RE: Szpieg galaktyczny - Optimus - 09-01-2015

I tak tez zrobie ze wylacze ten mechanizm. Ale to dopiero jak elektrownia odda mi prad bo z mobilnych urzadzen operacje na plikach sa niewygodne.


RE: Szpieg galaktyczny - SUICIDE - 09-01-2015

No dobrze a teraz co do samego mechanizmu tego szpiega jeśli On musi być i będzie.
To jakie propozycje?
Czy dla wszystkich graczy będą widoczne współrzędne wszystkich graczy, czy jakieś widełki ?
Czy wszystkie będą widoczne czy tylko kilka z Nich tak jak zaproponował creatura.

Co wtedy z samym systemem przenoszenia planet, bo będzie zbędny jeśli wszystkie planety będą widoczne jak do teraz.
Nie będzie po co się chować i czaić w układzie obok.


RE: Szpieg galaktyczny - MortisUMBRA - 10-01-2015

No skoro Optimus zablokowal szpiega, to oznacza, ze nie wroci w takiej samej postaci,to chyba logiczne.... A w jakiej postaci bedzie to pewnie jeszcze do konca nie wiadomo...


RE: Szpieg galaktyczny - SUICIDE - 10-01-2015

No to jest logiczne. Zadałem pytanie po to by Ludzie dawali swoje propozycje.
Może to Optimusowi ułatwi pracę, a My mu trochę podpowiemy.


RE: Szpieg galaktyczny - Optimus - 10-01-2015

(10-01-2015, 07:46)SUICIDE napisał(a): No to jest logiczne. Zadałem pytanie po to by Ludzie dawali swoje propozycje.
Może to Optimusowi ułatwi pracę, a My mu trochę podpowiemy.
Podoba mi się ten tok myślenia. Bo tak, masz racje że ja sam wszystkiego nie będę w stanie wymyślić w sposób korzystny dla każdego. Ale już wspólnie będziemy w stanie to zrobić.

A co do pomysłu to podoba mi się zamysł TAriela i wydaje mi się najbardziej logiczny aby jego wykorzystać.
Dodatkowo może użyjemy jakieś limity użyć gracz/24h
Przykładowo na gali ze 100 graczy mogło by to być 2 kliknięcia na dobę. Zaś na 1000 graczy 20 kliknięć na gracza. Ale to tylko przykładowy limit i tylko od was zależy czy chcecie aż takiego rygorystycznego zabezpieczenia tego narzędzia Wink
Takie limity podniosły by rangę znaczenia sojuszy z racji że tylko zgrany sojusz będzie w stanie na bieżąco odnajdywać najważniejsze planety wroga Wink


RE: Szpieg galaktyczny - SUICIDE - 10-01-2015

Limit jak najbardziej co do podglądnięć jak najbardziej.
Powiedzmy kilku graczy dziennie.
A drugi limit co do ilości planet, żeby generator planetarny miał tutaj sens w tej grze i można było przenosić niektóre planety.
No i aby była jakaś informacja które planety są widoczne w systemie szpieg.
Aby nie było sytuacji że przenoszę planety aby je schować które są widoczne Smile mija się z celem.

No i żeby ten system był dostępny tylko dla graczy Premium.
Wczoraj rozmawiałem na ircu z Danielo222 i trochę się zdenerwował, że wydał kasę na premium po to by mieć szpiega, a teraz jest wyłączony.

Proponowałbym też aby później zkompensować obecnym graczą PP to że nie mogą teraz korzystać ze szpiega.


RE: Szpieg galaktyczny - Optimus - 10-01-2015

A więc został uruchomiony ponownie Szpieg galaktyczny ale już w wersji zmienionej.
Aktualnie wyświetlana jest co druga nasza planeta z pominięciem głównej.
Tak więc jak ktoś mądrze poukłada swoje planety w konfiguracji oraz na gali to inni gracze będą mogli ujrzeć max jedna nasza pozycje Wink