Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protest
Ależ czytam ten Twój pierwszy post i nie mogę dojść jakiż to problem zgłosiłeś. Czytam uważnie i tam jakiś protest jest ale o problemie ani słowa. Dlatego się dopytuję bo posługujesz się niedopowiedzeniami a jak chcesz zgłosić problem to jednak wymagane jest aby opisać na czym on polega.
[Obrazek: 208.png]
Odpowiedz
(19-02-2015, 08:30)Piter napisał(a): Składam oficjalny protest.
Od jakiegos czasu widać duża aktywność botów. Ok, gra wydaje sie fajniejsza. Ale. Od 2 dni mam skomasowane ataki botów. Dziwnym trafem lataja tylko wtedy, kiedy mnie nie ma. Dzis po nocy zagladam - 14 ataków botów (a raportów szpiegowskich już nie wspomne) oczywiście każdy na inną planete, a z racji tego, ze automatyka nie dziala (tez nie wiem czemu), surowce znikaja mi z planet. Niby ok, ale to chyba nie do końca o to chodzi.
Bo z kolei jak ja do nich lacę, to jest przeważnie 95% szansy, że zastanę planete bez floty i surowców, które wczesniej tam były.

Piter a na jakiej podstawie stwierdzasz, że gracze którzy zaatakowali twoją planetę to boty ? Od kilku dni faktycznie widać wzmożona aktywność niektórych graczy o czym przekonałem się na własnej skórze wczoraj (~12 ataków, ~80 skanów). Ataki faktycznie wyglądały na zsynchronizowane (podobna godzina, różne planety) jednakże większość z nich wróciła z niczym Smile
Real NOOB alliance is dead.
Odpowiedz
(19-02-2015, 14:10)mablo napisał(a):
(19-02-2015, 08:30)Piter napisał(a): Składam oficjalny protest.
Od jakiegos czasu widać duża aktywność botów. Ok, gra wydaje sie fajniejsza. Ale. Od 2 dni mam skomasowane ataki botów. Dziwnym trafem lataja tylko wtedy, kiedy mnie nie ma. Dzis po nocy zagladam - 14 ataków botów (a raportów szpiegowskich już nie wspomne) oczywiście każdy na inną planete, a z racji tego, ze automatyka nie dziala (tez nie wiem czemu), surowce znikaja mi z planet. Niby ok, ale to chyba nie do końca o to chodzi.
Bo z kolei jak ja do nich lacę, to jest przeważnie 95% szansy, że zastanę planete bez floty i surowców, które wczesniej tam były.

Piter a na jakiej podstawie stwierdzasz, że gracze którzy zaatakowali twoją planetę to boty ? Od kilku dni faktycznie widać wzmożona aktywność niektórych graczy o czym przekonałem się na własnej skórze wczoraj (~12 ataków, ~80 skanów). Ataki faktycznie wyglądały na zsynchronizowane (podobna godzina, różne planety) jednakże większość z nich wróciła z niczym Smile

Pewności, ze wszystko to są boty nie mam. O tym kto jest botem w grze, a kto nie, wie administrator. Ale:
- nasililo sie to od kilku dni, wczesniej takich akcji nie bylo,
- ataki przeprowadzane są kiedy jestem offline,
- atakuja i skanuje rozni gracze (boty?), bedacy w roznych sojuszach lub bez, z tym ze kazdy na inna planete - nie ma ze dwaj leca na jedna planete,
- ataki sa w tym samym czasie,
- nie chcą sie spotkac na piwo.

Ja nie mam nic przeciwko atakom od zywych graczy. Masz czas, spryt, kalkulujesz, uda ci kogos sfarmic - jest ok, na tym gra polega. Ale jak maja mnie farmic boty, to cos jest nie teges moim zdaniem (jak juz napisalem, moje loty do nich w 95% kończą się niczym).
Odpowiedz
tez stracilam dzis kilka stateczkow z takiego powodu.. tak dziwne jest to ze boty atakuja tylko gdy jestes offline (skad wiedza?)czy maja przewage nad nami jako ze to gra system? czesto siedze online czemu one nie lataja (nigdy) jak siedze Tongue
dzis 2 min po logowaniu i ani jednego skana.. mialam 49 raportow w tym 4 ataki miedzy 6:30-7:50. Wiem nocna produkcja moze byc zjechana jesli jej nie przypilnujesz ale dzis bot przylecial lotem kamikadze do mnie Big Grin zeby mi tylko przeleciec flote ? Big Grin heh

Drugim moim akurat problemem jest to ze niektorzy maja szpiegostwo duzo nizsze niz moje a w skanach nie pokazuje mi skad nadleciala sonda? o co kaman? hm

czekam az Optimus cos wiecej na ten temat napisze. chyba powinny byc takie zmiany w grze choc troche oglaszane? wiem ze chodzi o urozmaicenie gry gdyz nie ma duzej aktywnosci graczy Tongue ale zaczyna sie robic sztuczna jatka tu Big Grin
Odpowiedz
@Piter, mysle, ze problemem nie jest to, ze to boty atakuja, a sam fakt w jaki sposob to robia. Zachowuja sie jakby dokladnie wiedzialy kiedy kogos nie ma, jakby znaly polozenie wszystkich naszych planet.... Niech lataja i 100 razy dziennie, calymi flotami, ale zebysmy mieli szanse uczciwie z nimi konkurowac i np. zrobic pizze Smile Nie moze byc tak, ze wycofuja atak w momencie zalogowania sie na konto. Jezeli nie beda mialy przewagi to ja nie widze problemu, tylko trzeba dopracowac metode ich dzialania. Tutaj jednak musi wypowiedziec sie Optimus
Na słowa „Nie możesz” ciśnięte w twoim kierun­ku, od­wróć się i od­po­wiedz „No to patrz”
Odpowiedz
Co do raportu ze skanowania to z tego co pamiętam zależy od tego czy widzimy planetę, z której nas skanowano. Jeżeli nie widzimy to na pewno nie poznamy współrzędnych skanującego. Natomiast sam fakt, że widzimy planetę, z której puszczony sondy nie oznacza, że w raporcie je otrzymamy (jakiś czynnik losowania treści). Sam poziom szpiegostwa nie ma tutaj żadnego znaczenia - ono się liczy w momencie gdy my skanujemy i otrzymujemy raport.

Co do reszty to otrzymałem wprawdzie kilka skanów o różnych porach ale jakoś nikt nie atakuje. Nie mam jakieś szałowej aktywności więc pytanie brzmi co wywołuje ataki? Surowce? Flota? No u mnie nie uświadczysz ani jednego ani drugiego. Kopalni nie buduję wysoko bo nie sztuka stać się farmą. Może dlatego nie leci nikt do mnie?
[Obrazek: 208.png]
Odpowiedz
no to widze ciekawie.. u mnie się zdarzyło tak pierwszy raz dzisiaj... jak wlazłem miałem widoczne tylko 3ataki, 2 które miały dolecieć w ciągu 5min około i doleciały, i jeden co miał dolecieć za około 20min, ale po 3-4min od zalogowania flota została zawrócona... co śmieszne była od różnych osób wiec nie wchodzi w grę to że osoba zawróciła flotę jak zobaczyła że poprzedni atak sie nie udał... a raportu szpiegowskiego chwile przed zalogowaniem ani po zalogowaniu, tak samo na chwile przed zawróceniem tej jednej floty nie dostałem. wiec ktoś sie wycofał nie widząc gdzie leci. no mnie własnie zastanawiało...
nie podejrzewałem botów a zwykłych farmerów ponieważ miałem troche sury nie schowanej....
ale niestety nie posiadam już tych raportów z szpiegowania i ataków bo stale czyszczę skrzynkę...

więc @Optimus czekamy na odpowiedź w tej sprawie....
i w tym czemu czas serwera gry jest na tyle nierówny... 4,5min Smile

ps. i w ogóle po co te niby boty? żeby wygryzać graczy niszcząc ich flote i kradnąc surowce? Smile
Odpowiedz
Boty sa jak najbardziej ok, uatrakcyjniaja gre i byłoby błędęm je likwidowac. Jak dla mnie moze byc ich duzo, moga zmieniac nicki, planety, sojusze...

chodzi tylko o to, ze cos im ostatnio odwaliło i atakuja jak wsciekle, do tego wszystkie na raz, a przynajmiej kilka (ogolnie to nie wiem ile ich jest). Czlowiek wstaje rano, albo wraca z roboty, wlacza gre.... a tu 200 wiadomosci. Do tego, jak chce na ktoregos zapolowac, to przewaznie ucieka z flotą i surowcami. On wie, kiedy jestem, a ja wiem, ze on jest... zawsze.
Odpowiedz
moim zdaniem taki bot nie ma sensu.... jakim cudem na uatrakcyjniać gre jak kradnie sure i niszczy flote?
takim zachowaniem nie opłaca się często farmić bo nie ma co... Tongue jedyna możliwość dorobku to farmienie w nocy albo kompletnie z samego rana... no tylko skoro te boty tak odwalają to co po tym? troche bezsensu , ale to tylko moje zdanie Smile
Odpowiedz
kij ze kradnie sure ale po dzisiejszym ataku na bota mam ochote sie skasowac jak oddadza guzik do tego, bylo 230kk krychy reszty nie liczmy, 80kk miesci sie w magazyn, 60kk w flote, z 10- 12kk w teleport, handlu brak, budynek odpalony, brak laborki i mimo to calosc surki znikla echo, pusto nic nie ma, jakim cudem?

powinno cos zostac w xxkk a nie 100k .... to juz zupelnie nielogiczne i niesprawiedliwe, jak mamy farmic jak nie ma czego skoro wiadomo ze wszystko wyparuje nie wazne ile tego lezy na orbicie, sami nie mamy takiej mozliwosci by zwiac z towarem na sekundy przed atakiem a boty maja.
Delta - kiedyś cię znajdę....
Odpowiedz

Skocz do: